Prowadzący

Jolanta Berezowska

 jola

Ukończyła pierwsze w Polsce szkolenie dla nauczycieli MBSR i terapeutów MBCT zorganizowane w latach 20010-2011 przez The Institute for Mindfulness Based Approches z siedzibą w Bedburgu ( Niemcy ) prowadzone przez dr Lindę Lerhaupt , Petrę Meibert,Katerinę Meinhard

Ukonczyla kurs ,,Mindfulness Practice in the Buddhist Tradition.Trning Course for Mental Health Clinicians, prowadzony przez Ivana Miltona na Uniwersytecie Warszawskim

Uczestniczyła w wykładach i warsztatach prowadzonych przez Jon Kabat-Zinna w Warszawie w 2009 r

  • Zastosowanie uważności w medycynie, psychiatrii i zdrowiu psychicznym. Wyniki badań i praktyka kliniczna” (The Applications of Mindfulness in Medicine, Psychiatry, and Mental Health: Scientific Evidence and Clinical Practice)
  • Powracanie do zmysłów. Droga do uzdrawiania siebie poprzez uważność. (Coming to Our Senses: Healing Ourselves in Ways Little and Big Through Mindfulness)

oraz warsztaty:

  • Uważne Rodzicielstwo (Mindful Parenting)
  • Praktyki Uważności (Mindfulness Practice and Dialogue – With Jon Kabat-Zinn)

Uczestniczyła w:

I Konferencji na temat Praktycznego Zastosowania Buddyzmu w Zachodniej Psychologii. Praktyka i Teoria Mindfulness” (ang. Ist Conference on Practical Application of Buddhism in Western Psychology. Mindfulness: Theory and Practice).w listopadzie 2008 r

oraz w warsztacie

  • Alexandra Berzina Buddhist Methods for Developing a Quiet Mind and a Caring Attitud

Od 1985 roku praktykuje medytację w Sandze Kandzeon założonej przez Rosiego Genpo

 

Michał Moniewski – psycholog, coach, certyfikowany trener MBSR oraz terapeuta traumy metodą Somatic Experiencing i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w toku kształcenia.

W swojej pracy z ludźmi czerpie zarówno z psychologii akademickiej i neuronauki, jak również ze starszych podejść, które mówią nie tylko o tym, jaki jest „statystyczny człowiek”, ale też jaki może się stać jeśli zechce się świadomie kształtować.

Metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności (MBSR) uczył się od Ivana Miltona na pierwszym w Polsce szkoleniu Mindfulness, które przeprowadził we wrześniu 2008 roku na wydziale psychologii UW.

Od 2008 aktywnie zaangażowany w działania Polskiego Towarzystwa Mindfulness. W 2009 współorganizował wizytę w Polsce twórcy MBSR – profesora Jona Kabat-Zinna.

Ukończył pierwszą edycję półtorarocznego kursu nauczycielskiego prowadzonego przez niemiecki Institute for Mindfulness Aproaches (IMA), po którym uzyskał certyfikat nauczyciela MBSR.

Jest praktykiem pracy nad sobą. W trakcie swojej drogi poznał wiele narzędzi, z których część wdrożył do warsztatu pracy z ludźmi, co daje mu możliwość pracy z bardzo szerokim zakresem zagadnień.

W życiu prywatnym jest bardzo szczęśliwym mężem pewnej pięknej Kobiety, od której uczy się mądrości i sztuki wdzięczności. W czasie wolnym lubi zajmować się sportem w powietrzu, pod wodą lub w górach oraz pracować w drewnie i metalu.